Kontakt:

Jaroslav Korbelář
Školská 308
285 06 Sázava
IČO: 64561356
DIČ: CZ6204011682
tel.: 776 129 241
fax: 314 000 923

info@klima-servis.cz

Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla zažívají v posledních letech velký boom díky neustále se zvyšující ceně za energii. V současné době skoro každá firma zabývající se výrobou klimatizačních jednotek nabízí i své tepelné čerpadlo pro vytápění a ohřev TUV v rodinných domcích.

Oproti klasické klimatizaci, kde se ve své podstatě u všech značek jedná o stejný princip montáže, je potřeba při výběru a koupi tepelného čerpadla hodnotit nejen kvalitu značky, ale i  obsah dodávky, neboť některé komponenty nejsou dodávány v kompletu a musí se pořídit zvlášť. Jsou to různé prvky topného okruhu a někdy také vlastní řídící systém pro uvažované funkce, které jsou v rodinných domech použity a do systému včleněny, jako jsou například solární panely.

Některá tepelná čerpadla dokáží pracovat s velkým výkonem i do - 25C venkovní teploty, jiná dokáží díky dvoustupňovému systému vyrobit až 80C teplou vodu pro zásobník teplé užitkové vody.

 daikin altherma   mitsubishi electric zubadan
toshiba estia

 

Proto je tedy velmi důležité před rozhodnutím, které tepelné čerpadlo použít, zvlášť pečlivě zvážit ruzné varianty a spočítat veškeré náklady s tím spojené.